Szkolenia

Postaw na rozwój swoich pracowników i stań się nowoczesnym przedsiębiorstwem

Unijny kodeks celny został wprowadzony w krajach Unii Europejskiej, aby ujednolicić prawo, usprawnić wymianę handlową i zabezpieczyć łańcuch dostaw. Sprawy celne są nieodłączną częścią międzynarodowej wymiany handlowej towarów. To ważne, aby pracownicy firm uczestniczących w międzynarodowym łańcuchu dostaw posiadali podstawową wiedzę z prawa celnego. Większa świadomość przepisów celnych zmniejsza ilość popełnianych błędów i zabezpiecza firmę przed ich konsekwencjami prawnymi. Przeszkolony zespół to lepsza współpraca między pracownikami oraz kontrahentami.

Dowiedz się więcej na temat praktycznego zastosowania przepisów celnych, dzięki którym usprawnisz procesy celne w firmie oraz podniesiesz swoje kwalifikacje.

Prowadzę szkolenia otwarte i zamknięte w trybie stacjonarnym lub online. Aby poznać terminy szkoleń napisz do mnie na kontakt@prawo-cene.pl.

Potwierdzone terminy szkleń lipiec – grudzień 2021

Temat szkoleniaTermin
Prawo celne w praktyce – dokumentacja
i formalności celne od podstaw
12.08.2021
17.12.2021
Intrastat w praktyce27.08.2021
02.12.2021
Pochodzenie towarów w działalności produkcyjnej przedsiębiorstwa09.09.2021
04.11.2021
AEO – upoważniony przedsiębiorca16.09.2021
Elementy kalkulacyjne zgłoszenia celnego21.09.2021
14.12.2021
Praktyczne zastosowanie procedur celnych07.10.2021
08.12.2021
Unijny kodeks celny i uproszczenia celne12.10.2021

Kup bilet by wziąć udział w szkoleniu


Elementy kalkulacyjne zgłoszenia celnego – szkolenie online

Elementy kalkulacyjne są podstawą do właściwego określenia należności celnych. Szkolenie zostało stworzone tak, aby w przystępny sposób przekazać kluczowe informacje na temat zasad klasyfikowania towarów, określania i dokumentowania preferencyjnego pochodzenia towarów oraz prawidłowego ustalania wartości celnej.

Potwierdzone terminy:

  • 21 września 2021 r.
  • 14 grudnia 2021 r.

Praktyczne zastosowanie procedur celnych – szkolenie online

Szkolenie to kompendium wiedzy na temat praktycznego zastosowania procedur celnych. Opisuje proces od momentu starania się o uzyskanie pozwolenia, poprzez odpowiednią organizację procesu celnego i dostosowanie procedur wewnętrznych w firmie, dokumentację wymaganą do prawidłowej ewidencji procedur, aż po jej rozliczenie w urzędzie celnym.

Potwierdzone terminy:

  • 7 października 2021 r.
  • 8 grudnia 2021 r.

Unijny kodeks celny i uproszczenia celne – szkolenie online

Dowiedz się więcej na temat praktycznego zastosowania przewidzianych w unijnym kodeksie celnym uproszczeń celnych, dzięki którym usprawnisz procesy celne w firmie, zmniejszysz ilość wymaganych formalności i dokumentów, skrócisz czas odprawy oraz poprawisz wizerunek firmy we współpracy z organami celno-skarbowymi.

Potwierdzone terminy:

  • 12 października 2021 r.

Status AEO upoważniony przedsiębiorca – szkolenie online

Status AEO ma na celu zabezpieczenie międzynarodowego łańcucha dostaw pod względem operacji celnych oraz wymiany handlowej towarów. To nie tylko prestiż znalezienia się wśród grona przedsiębiorców wiarygodnych z punktu widzenia przestrzegania przepisów celnych i podatkowych, ale także ułatwienia i przywileje, dające oszczędność czasu i pieniędzy.

Potwierdzone terminy:

  • 16 września 2021 r.

Nie znalazłeś tematu, którego szukasz? Napisz do mnie na kontakt@prawo-celne.pl. Przedstawię Ci program dostosowany do Twoich potrzeb