Szkolenia Celne Customs Compliance

Sprawdź aktualne terminy szkoleń Customs Compliance Basics i Advanced

Nadchodzące wydarzenia

Weź udział w szkoleniu z prawa celnego i rozwijaj swoją firmę razem z nami!

Formalności celne są nieodłączną częścią międzynarodowej wymiany handlowej towarów. To ważne, aby pracownicy firm uczestniczących w międzynarodowym łańcuchu dostaw posiadali podstawową wiedzę z prawa celnego. Większa świadomość przepisów celnych zmniejsza ilość popełnianych błędów i zabezpiecza firmę przed ich konsekwencjami prawnymi. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem może być wzięcie udziału w szkoleniu z podstaw prawa celnego. Przeszkolony zespół to lepsza współpraca między pracownikami oraz kontrahentami.

Customs Compliance to szkolenia i warsztaty z procedur celnych w branży produkcyjnej, spedycji, logistyce i handlu międzynarodowym

Szkolenie dotyczące prawa celnego może przynieść Ci wiele korzyści. Jak będzie wyglądało? Spotykamy się online w umówionym dniu i niewielkim gronie miłośników prawa celnego. Ja przynoszę wiedzę merytoryczną, ciekawe slajdy, grafiki oraz autentyczne historie z życia agenta celnego/logistyka. Ty upewnij się, że masz działający mikrofon lub dostęp do czatu, pytania, które chcesz mi zadać, notatki (dostaniesz je ode mnie przed spotkaniem) i koniecznie coś do pisania. To ważne, ponieważ jak wiadomo, człowiek zapamiętuje najwięcej nie tylko, gdy słyszy, ale także, jeśli patrzy i zapisuje. Wyłącz wszystkie rozpraszacze (np. telefon, email itp.), będę namawiać Cię do zaangażowania.

Profesjonalne szkolenia z prawa celnego

Najważniejszą kwestią, która jest niezbędna w firmach zajmujących się importem i eksportem różnego rodzaju towarów są świadomi i wykwalifikowani pracownicy, dobrze zorientowani w prawie celnym. To dzięki nim wszelkie procedury celne są dokonywane zgodnie z obowiązującym prawem. Zgłaszając chęć wzięcia udziału w dowolnym kursie z prawa celnego, pracodawca może mieć pewność, że pracownicy mają wiedzę w zakresie prawa celnego. Podczas trwania szkolenia pracownicy mogą zarówno zdobyć, jak i usystematyzować posiadaną wiedzę. Warto zaznaczyć, że szkolenie prowadzone przez eksperta praktyka będzie z pewnością nieocenioną wartością. Uczestnicy mają gwarancję, że wiedza, którą przekazuje ekspert jest sprawdzona i aktualna. Dzięki temu w prosty sposób można uniknąć popełniania błędów w sprawach celnych. 

Jakie korzyści możesz uzyskać dzięki uczestnictwu w szkoleniu z zakresu prawa celnego

Odbywając szkolenie z zakresu m.in. eksportu i importu towarów, uzyskasz wiele korzyści. Przede wszystkim poszerzysz swoją wiedzę. Nabędziesz też nowe umiejętności, dzięki którym w profesjonalny sposób będziesz mógł realizować swoje obowiązki dotyczące obsługi celnej. Jeśli natomiast masz już pewną wiedzę w tym obszarze, będziesz mógł ją usystematyzować oraz zaktualizować, co jest z pewnością bardzo ważne przy tak odpowiedzialnych obowiązkach (zarówno jeśli chodzi o prawo celne, jak i akcyzowe oraz dotyczące systemu Intrastat). Z oferowanych szkoleń mogą skorzystać osoby, które planują podjąć pracę, w której niezwykle pożądana jest wiedza i umiejętności w tym zakresie. 

Kto powinien skorzystać ze szkolenia z prawa celnego

W obecnych czasach na rynku jest coraz więcej firm, które zajmują się importem lub eksportem towarów na obszar celny Unii Europejskiej. Tym samym firmy te mają obowiązek uiszczenia stosownych opłat. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło mi na upewnienie się, że w przypadku osoby, która nie posiada zbyt dużej wiedzy w zakresie importu/eksportu towarów na tereny Unii Europejskiej, a zajmuje się tymi kwestiami, bardzo często może dojść do problemów eksportera/ importera z urzędem celnym. Dlatego też, aby zaoszczędzić sobie emocji, jak i kosztów, warto mieć wiedzę w zakresie prawa celnego i akcyzowego. Na szkoleniu uczestnicy zdobędą wiedzę dotyczącą handlu międzynarodowego, ale też zyskają pewność, że mają dostateczne umiejętności, by rozwijać firmę w kierunku eksportu/ importu. W organizowanym szkoleniu z prawa celnego mogą wziąć udział zarówno pracownicy firm zajmujących się handlem międzynarodowym, jak i przedsiębiorstw produkcyjnych, handlowych czy transportowych, które związane są z łańcuchem dostaw. 

Co warto wiedzieć o szkoleniu z prawa celnego

Oferowane szkolenia, niezależnie od stopnia zaawansowania, trwają jeden dzień. Dzięki temu uczestnicy otrzymają najważniejszą wiedzę związaną z handlem międzynarodowym już w kilka godzin. Dodatkowo kurs prowadzony jest przez eksperta posiadającego wieloletnie doświadczenie w prawie celnym. Dlatego też podczas zajęć przekazywana jest nie tylko wiedza teoretyczna, ale i praktyczna. Znajomość prawa celnego, jego funkcjonowania i obowiązujących formalności w międzynarodowym łańcuchu dostaw jest niezwykle istotna zwłaszcza dla firm i organizacji, która zajmuje się importem/eksportem towarów. Zapraszam do skorzystania z bogatej oferty szkoleń. Wybierz optymalny kurs z prawa celnego dla siebie lub pracowników Twojej firmy.

Nadchodzące wydarzenia


W ramach zapisu na szkolenia CUSTOMS COMPLIANCE dostępne są rabaty:

  • 5 % – przy zapisie 2 osób lub zapisie na 2 dowolne szkolenia Customs Compliance
  • 10 % – przy zapisie 3 osób lub zapisie na 3 dowolne szkolenia Customs Compliance
  • 15 % – przy zapisie 4 lub więcej osób lub zapisie na 4 lub więcej dowolnych szkoleń Customs Compliance
Szkolenia z podstaw prawa celnego CUSTOMS COMPLIANCE BASICS


Szkolenie “Intrastat w praktyce – deklaracja od podstaw” poprowadzi Cię krok po kroku od podstawowych definicji, poprzez zasady wypełniania wszystkich pól deklaracji, aż do wygenerowania pliku i wysłania gotowej deklaracji.

Szkolenie skierowane jest do:

  • osób, które dopiero zaczynają swoją pracę z deklaracją Intrastat i chcą nauczyć się wszystkiego od podstaw
  • osób, które posiadają już doświadczenie w sporządzaniu deklaracji Intrastat i chcą upewnić się czy wykonują swoją pracę prawidłowo
  • osób, które chcą poznać zmiany jakie nastąpiły w przepisach dotyczących unijnego systemu Intrastat.

Dostępne terminy w 2023 r.: 9 marca, 24 kwietnia, 9 maja, 26 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 650 zł + VAT (799,50 zł z VAT)


Szkolenie “Prawo celne w praktyce – dokumentacja i procedury celne od podstaw” poprowadzi Cię krok po kroku przez najważniejsze przepisy dotyczące obsługi celnej w Polsce i Unii Europejskiej.

Poznasz podstawowe procedury celne, odprawę celną oraz przykładowe zgłoszenia celne w imporcie, eksporcie i tranzycie towarów. Dowiesz się na co zwracać szczególną uwagę, aby dokumentacja celna i działalność firmy była zgodna z przepisami.


Dostępne terminy w 2023 r.: 13 marca, 15 maja, 20 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 650 zł + VAT (799,50 zł z VAT)


Program szkolenia “Zgłoszenie celne – dokumenty, procedury, postępowanie” obejmuje podstawy prawa celnego ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych ze zgłoszeniem celnym, dokumentacją, elementami kalkulacyjnymi oraz rozliczaniem VAT.


Dostępne terminy w 2023 r.: 12 kwietnia, 6 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia: 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Podczas warsztatów “Klasyfikacja celna towarów” można nauczyć się jak w praktyce prawidłowo nadawać kod taryfy celnej towarom. Jest to wiedza, którą może zdobyć każdy niezależnie od tego czym się zajmuje.

Podczas warsztatów omawiamy podstawy teoretyczne dotyczące praktycznego zastosowania Ogólnych Reguł Interpretacji Nomenklatury Scalonej ORINS, a następnie na podstawie podanych przez uczestników oraz przygotowanych przez prowadzącą towarów w niewielkich grupach uczestników szukamy prawidłowych kodów CN.


Dostępne terminy w 2023 roku: 2 marca, 18 kwietnia, 17 maja, 14 czerwca
Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, godz. 9:00 – 12:00
Cena warsztatów: 350 zł + VAT (430,50 zł z VAT)


Celem szkolenia: “Wartość celna towarów” jest podniesienie świadomości uczestników w zakresie przepisów celnych dotyczących ustalania wartości celnej towarów, czyli jednego z głównych elementów zgłoszenia celnego, od którego bezpośrednio zależy wysokość należności celnych w przywozie towarów do Unii Europejskiej.

Uczestnicy szkolenia będą mieli okazję usystematyzować i pogłębić posiadaną wiedzę na temat rozliczania reklamacji, zwrotów oraz rabatów i bonusów związanych z umowami na zakup materiałów oraz sprzedaż produktów firmy, a także ich wpływ na kalkulację wartości celnej w zgłoszeniu celnym.


Dostępne terminy w 2023 roku: 17 marca, 17 kwietnia, 16 maja, 12 czerwca
Czas trwania: 2 godziny dydaktyczne, godz. 9:00 – 10:30
Cena szkolenia: 200 zł + VAT (246 zł z VAT)


W cenie szkolenia CUSTOMS COMPLIANCE BASICS otrzymasz:

materiały szkoleniowe w formacie pdf

certyfikat uczestnictwa w szkoleniu


Szkolenia zaawansowane CUSTOMS COMPLIANCE ADVANCED

Warsztaty “Pochodzenie towarów i klasyfikacja celna” skierowane są do osób odpowiedzialnych za weryfikowanie reguł pochodzenia oraz wystawianie deklaracji dostawcy lub świadectw pochodzenia w ramach działalności firmy produkcyjnej lub handlowej.

Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu pochodzeniem towarów można z sukcesem obniżyć koszt zakupu surowców lub cenę gotowego produktu.


Dostępne terminy w 2023 r.: 8 marca, 22 maja
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 650 zł + VAT (799,50 zł z VAT)


Szkolenie “Elementy kalkulacyjne zgłoszenia celnego” to podręcznik dla tych, którzy odpowiadają za prawidłowe określenie należności celno-podatkowych. Trzy główne elementy, które mają bezpośredni wpływ na wysokość należności celno-podatkowych to KOD TARYFY CELNEJ (wspólna taryfa celna), POCHODZENIE towarów oraz WARTOŚĆ CELNA towarów.

Dowiedz się jak prawidłowo określać wszystkie trzy elementy kalkulacyjne by zapobiegać błędom w zgłoszeniach celnych. Poznaj sposoby na dokumentowanie preferencyjnego pochodzenia towarów, aby oszczędzać na cle w imporcie lub zaproponować konkurencyjną cenę gotowego produktu swoim klientom. Naucz się samodzielnie obliczać należności celne, by móc prawidłowo kalkulować koszt surowców i gotowych produktów swojej firmy.


Dostępne terminy w 2023 r.: 1 marca, 19 kwietnia, 21 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Procedury celne: zwykłe, specjalne i uproszczone” to kompletny zestaw wiedzy na temat zastosowania procedur celnych w praktyce.

Podczas szkolenia omawiamy procedury zwykłe, tj. wywóz i dopuszczenie do obrotu oraz cały proces proces związany z procedurami specjalnymi: od wypełniania wniosku o uzyskanie pozwolenia organów celnych, poprzez odpowiednią organizację procesu celnego i dostosowanie procedur wewnętrznych w firmie, dokumentację wymaganą do prawidłowej ewidencji procedur, aż po jej rozliczenie procedury specjalnej w urzędzie celnym.


Dostępne terminy w 2023 roku: 26 kwietnia
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Podczas szkolenia “Unijny kodeks celny i uproszczenia celne” poznasz praktyczne zastosowanie przewidzianych w unijnym kodeksie celnym uproszczeń celnych, dzięki którym usprawnisz procesy celne w firmie, zmniejszysz ilość wymaganych formalności i dokumentów, skrócisz czas odprawy oraz poprawisz wizerunek firmy we współpracy z organami celno-skarbowymi.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich pracowników firm logistycznych i produkcyjnych związanych z prawem celnym w międzynarodowym łańcuchu dostaw (działu zakupów, sprzedaży, logistyki, księgowości, obsługi celnej).


Dostępne terminy w 2023 roku: 29 marca, 13 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Status AEO – upoważniony przedsiębiorca” pomoże Ci uzyskać wiedzę na temat zabezpieczenia międzynarodowego łańcucha dostaw pod względem operacji celnych oraz wymiany handlowej towarów.

Posiadanie statusu AEO przez firmę to nie tylko prestiż znalezienia się wśród grona przedsiębiorców wiarygodnych z punktu widzenia przestrzegania przepisów celnych i podatkowych, ale także ułatwienia i przywileje, dające oszczędność czasu i pieniędzy nadane przedsiębiorcy z przepisów prawa celnego. Dowiedz się jak uzyskać status AEO by móc w pełni korzystać z uproszczeń celnych i oszczędzać czas i pieniądze w zakresie odpraw celnych.


Dostępne terminy w 2023 roku: 5 czerwca
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


W cenie szkolenia CUSTOMS ADVANCED otrzymasz:

materiały szkoleniowe w formacie pdf

certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

wsparcie podczas indywidualnej konsultacji (60 min)*

* Nie dotyczy szkolenia “Pochodzenie towarów”


O prowadzącej – mgr inż. Agnieszka Kowalska

Agnieszka Kowalska

mgr inż. Agnieszka Kowalska – businesswoman, trenerka i nauczycielka prawa celnego, audytorka bezpieczeństwa łańcucha dostaw i WSK

Prowadzę skuteczne szkolenia z prawa celnego, dzięki którym pomagam menadżerom firm produkcyjnych utrzymać nadzór nad procesami celnymi

Udzielam indywidualnego wsparcia w sprawach celnych w ramach konsultacji, wniosków i deklaracji celnych oraz audytu celnego

W ramach indywidualnych potrzeb prowadzę szkolenia zamknięte w trybie stacjonarnym lub online. Aby ustalić indywidualny program lub termin szkolenia, napisz do mnie na kontakt@prawo-cene.pl.