
Najczęściej zdarza się, że o pochodzeniu towarów chcą uczyć się osoby, które mają do czynienia z produkcją towarów. Dzielimy sobie wtedy tematykę pochodzenia na etapy zamówienia i zakupu surowców, proces produkcyjny oraz sprzedaż gotowych produktów. Pochodzenie towarów nie musi dotyczyć wyłącznie sytuacji związanych z importem lub eksportem towarów z lub do krajów trzecich, ponieważ firma uczestnicząca w międzynarodowym handlu towarami często bywa dostawcą swoich produktów do Krajów Członkowskich Unii Europejskiej i dla swoich klientów również może wystawiać dowody pochodzenia.
Dokumentowaniem pochodzenia towarów zaczynają interesować się również osoby zatrudnione w firmach handlowych, które w swojej działalności mają do czynienia z importem, eksportem lub transakcjami wewnątrzunijnymi i chcą swoim klientom zapewnić prawidłowo wystawione dokumenty potwierdzające preferencyjne pochodzenie towarów.
W odpowiedzi prośby i sugestie uczestników szkoleń z prawa celnego moje ostatnie w tym roku szkolenie poświęcimy tematyce rozpatrzenia reguł pochodzenia z punktu widzenia firmy handlowej.
Szkolenie “Reguły pochodzenia towarów dla firm handlowych” odbędzie się 13 grudnia 2022 r.
Kliknij TUTAJ aby zarezerwować swoje miejsce na szkoleniu!
Więcej na temat pochodzenia towarów możesz przeczytać TUTAJ, a nowe terminy w 2023 roku znajdziesz TUTAJ