Pobierz Darmowy Ebook “Rozwój Kompetencji w Logistyce i HR: Budowanie Środowiska Pracy Przyszłości”

Szkolenia Advanced Customs Compliance Business Training


Warsztaty “Pochodzenie towarów i klasyfikacja celna” skierowane są do osób odpowiedzialnych za weryfikowanie reguł pochodzenia oraz wystawianie deklaracji dostawcy lub świadectw pochodzenia w ramach działalności firmy produkcyjnej lub handlowej.

Dzięki odpowiedniemu zarządzaniu pochodzeniem towarów można z sukcesem obniżyć koszt zakupu surowców lub cenę gotowego produktu.


Dostępne terminy w 2023 r.: 5 grudnia.
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Elementy kalkulacyjne zgłoszenia celnego” to podręcznik dla tych, którzy odpowiadają za prawidłowe określenie należności celno-podatkowych. Trzy główne elementy, które mają bezpośredni wpływ na wysokość należności celno-podatkowych to KOD TARYFY CELNEJ (wspólna taryfa celna), POCHODZENIE towarów oraz WARTOŚĆ CELNA towarów.

Dowiedz się jak prawidłowo określać wszystkie trzy elementy kalkulacyjne by zapobiegać błędom w zgłoszeniach celnych. Poznaj sposoby na dokumentowanie preferencyjnego pochodzenia towarów, aby oszczędzać na cle w imporcie lub zaproponować konkurencyjną cenę gotowego produktu swoim klientom. Naucz się samodzielnie obliczać należności celne, by móc prawidłowo kalkulować koszt surowców i gotowych produktów swojej firmy.


Dostępne terminy w 2023 r.: 19 grudnia.
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Procedury celne: zwykłe, specjalne i uproszczone” to kompletny zestaw wiedzy na temat zastosowania procedur celnych w praktyce.

Podczas szkolenia omawiamy procedury zwykłe, tj. wywóz i dopuszczenie do obrotu oraz cały proces proces związany z procedurami specjalnymi: od wypełniania wniosku o uzyskanie pozwolenia organów celnych, poprzez odpowiednią organizację procesu celnego i dostosowanie procedur wewnętrznych w firmie, dokumentację wymaganą do prawidłowej ewidencji procedur, aż po jej rozliczenie procedury specjalnej w urzędzie celnym.


Dostępne terminy w 2023 roku: zapytaj o termin na kontakt@prawo-celne.pl
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Podczas szkolenia “Unijny kodeks celny i uproszczenia celne” poznasz praktyczne zastosowanie przewidzianych w unijnym kodeksie celnym uproszczeń celnych, dzięki którym usprawnisz procesy celne w firmie, zmniejszysz ilość wymaganych formalności i dokumentów, skrócisz czas odprawy oraz poprawisz wizerunek firmy we współpracy z organami celno-skarbowymi.

Szkolenie skierowane jest do wszystkich pracowników firm logistycznych i produkcyjnych związanych z prawem celnym w międzynarodowym łańcuchu dostaw (działu zakupów, sprzedaży, logistyki, księgowości, obsługi celnej).


Dostępne terminy w 2023 roku: 31 października
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 15:00 (8 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Status AEO – upoważniony przedsiębiorca” pomoże Ci uzyskać wiedzę na temat zabezpieczenia międzynarodowego łańcucha dostaw pod względem operacji celnych oraz wymiany handlowej towarów.

Posiadanie statusu AEO przez firmę to nie tylko prestiż znalezienia się wśród grona przedsiębiorców wiarygodnych z punktu widzenia przestrzegania przepisów celnych i podatkowych, ale także ułatwienia i przywileje, dające oszczędność czasu i pieniędzy nadane przedsiębiorcy z przepisów prawa celnego. Dowiedz się jak uzyskać status AEO by móc w pełni korzystać z uproszczeń celnych i oszczędzać czas i pieniądze w zakresie odpraw celnych.


Dostępne terminy: 10 października 2023 r.
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 13:00 (5 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 750 zł + VAT (922,50 zł z VAT)


Szkolenie “Optymalizacja procesów celnych i bezpieczeństwo łańcucha dostaw w branży produkcyjnej” pomoże Ci uzyskać wiedzę o tym jak usprawnić swoje procesy celne, skrócić czas odprawy i oszczędzać pieniądze dzięki uproszczonym procedurom. Dowiesz się jakie korzyści przyniesie Twojej firmie uzyskanie statusu AEO i uproszczeń celnych. Zrozumiesz podstawy obsługi celnej w Polsce i UE co wyposaży Cię w praktyczną wiedzę i możliwości uproszczenia formalności. Uzyskasz wskazówki krok po kroku dotyczące odprawy celnej i kontroli.

Zwiększ swoją pewność siebie w procesie celnym dzięki omówieniu przykładowych deklaracji celnych. Nasze szkolenie zostało zaprojektowane tak, aby pomóc Ci odnieść sukces w poruszaniu się po skomplikowanym świecie prawa celnego.

Dostępne terminy: 22-23 listopada 2023 r.
Czas trwania: 1 dzień szkoleniowy, godz. 9:00 – 16:00 (16 godzin dydaktycznych)
Cena szkolenia 1 600 zł + VAT (1 968 zł z VAT)


W cenie szkolenia CUSTOMS ADVANCED otrzymasz:

materiały szkoleniowe w formacie pdf

certyfikat uczestnictwa w szkoleniu

Sprawdź #CelneSzkolenia Customs Compliance Business Training