Agnieszka Kowalska

„Profesjonalizm nigdy nie jest dziełem przypadku. Pasja rodzi profesjonalizm, profesjonalizm daje jakość, a jakość to jest luksus w życiu.”

Jacek Walkiewicz

Witam Cię bardzo serdecznie!

Nazywam się Agnieszka Kowalska i zajmuję się sprawami celnymi

Pomagam firmom uzyskać kontrolę nad procesami celnymi i oszczędzać dzięki uproszczeniom celnym i AEO. Uważam, że wyższa świadomość celna pracowników, to lepsza obsługa klienta oraz sprawniejsze i bardziej nowoczesne przedsiębiorstwo. Dlatego prowadzę szkolenia z prawa celnego, na których uczę pracowników jak rozumieć przepisy prawa celnego i wykorzystywać je, by skrócić czas odprawy celnej, uprościć procesy celne oraz zapewnić poprawność dokumentacji celnej.

“Moją misją zawodową jest informowanie przedsiębiorców, że prawo celne daje im wiele możliwości, które nie tylko przynoszą korzyści ekonomiczne, ale przede wszystkim dzięki nim praca najbardziej obciążonych przez procesy celne pracowników, może być o wiele sprawniejsza”

Agnieszka Kowalska

Jestem trenerką biznesu z zakresu prawa celnego i bezpieczeństwa łańcucha dostaw, audytorką z zakresu WSK i praktykiem generowania oszczędności w zakresie operacji celnych.

Ukończyłam Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej oraz Zarządzanie logistyczne na Politechnice Rzeszowskiej. Posiadam Certyfikat kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie rzeczy oraz wpis na Listę agentów celnych.

Zawodowo pomagam firmom produkcyjnym i logistycznym i handlowym w znalezieniu sposobów na oszczędzanie, między innymi poprzez uzyskanie pozwoleń na stosowanie specjalnych procedur celnych, procedury uproszczonej oraz statusu upoważnionego przedsiębiorcy (AEO – Authorised Economic Operator).

Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu spraw celnych w firmach produkcyjnych, które daje mi możliwość praktycznego stosowania przepisów prawa celnego w całym łańcuchu dostaw. Interesuję się logistyką, a w szczególności dystrybucją, transportem międzynarodowym oraz unijnym prawem celnym i podatkowym. W ramach zarządzania Systemem Bezpieczeństwa Łańcucha Dostaw przeprowadziłam wiele szkoleń pracowników firm produkcyjnych, mających na celu podniesienie świadomości procesów celnych w przedsiębiorstwie. Współpracuję z firmami produkcyjnymi, handlowymi i logistycznymi. Pomagam eksporterom i importerom stawać się zaufanym partnerem w handlu zagranicznym.

W czym mogę pomóc Tobie?

Cyfrowe materiały szkoleniowe

Szkolenia z prawa celnego

Wsparcie indywidualne dla firm produkcyjnych

Czy prawo celne musi być trudne?

Zawsze lubiłam się uczyć. Często powtarzam, że nie ma rzeczy, której człowiek nie byłby w stanie zgłębić, gdyby tylko miał taką potrzebę, a moja historia to potwierdza.

Gdy zaczęłam zajmować się sprawami celnymi zawodowo, brałam udział w wielu szkoleniach i ukończyłam kilka kierunków studiów podyplomowych, dotyczących nie tylko cła i podatków, ale także innych dziedzin, dzięki którym wdrażałam się w zależności bezpiecznego zarządzania łańcuchem dostaw.

Uczyłam się od wielu ekspertów i niestety czasem bywało tak, że pomimo ogromnej wiedzy zawodowej trener po prostu nie wiedział jak tę wiedzę przekazać uczestnikom. 😏 Czasem żartowałam sobie, że kiedyś napiszę podręcznik pt. „Jak NIE prowadzić szkoleń”.

Gdy okazało się, że podnoszenie świadomości celnej wśród moich współpracowników będzie jednym z moich obowiązków zawodowych w ramach zarządzania statusem AEO, zamiast podręcznika dla trenerów napisałam moje pierwsze szkolenie z podstaw prawa celnego i zaczęłam tę wiedzę przekazywać.

Bardzo cenię sobie ten czas w mojej karierze zawodowej, ponieważ to właśnie od moich koleżanek i kolegów dostałam pierwsze szczere recenzje na temat moich szkoleń, dzięki czemu mogłam je od razu udoskonalać i utwierdziłam się w przekonaniu, że to właśnie odpowiednia dla mnie droga.

Podczas studiów przygotowujących do zawodu nauczyciela odkryłam neurodydaktykę, czyli dziedzinę naukową, która określa sposób nauczania i uczenia się całkowicie zgodny z naturalnymi preferencjami pracy ludzkich mózgów i od razu postanowiłam wykorzystać ją w moich szkoleniach. Najbardziej zależy mi na tym, aby uczestnicy moich szkoleń mogli być samodzielni i bez wysiłku potrafili odnaleźć się w swoich sprawach celnych. Zapraszam więc na #celneszkolenia, które prowadzę tak, aby były ciekawe, proste i zrozumiałe dla każdego.

Poznajmy się na Linkedin, gdzie dowiesz się więcej o moim doświadczeniu zawodowym