Agnieszka Kowalska

Chcesz poznać przepisy prawa celnego by rozwijać swoją firmę? Jesteś we właściwym miejscu!

Nazywam się Agnieszka Kowalska. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w prowadzeniu spraw celnych w firmach produkcyjnych, które daje mi możliwość praktycznego stosowania przepisów prawa celnego w całym łańcuchu dostaw.

Zajmuję się przygotowaniem i wdrażaniem projektów oszczędnościowych, w tym procedur specjalnych i uproszczonych oraz statusu upoważnionego przedsiębiorcy AEO. Na bieżąco czuwam nad dokumentacją celną. Zapewniam, że cały proces logistyczny, od zakupów, po wysyłkę towaru, jest prowadzony zgodnie z przepisami prawa celnego.

Moja praca to moja pasja. Uważam, że wyższa świadomość celna pracowników, to sprawniejsze i bardziej nowoczesne przedsiębiorstwo. Dlatego prowadzę szkolenia online z prawa celnego, na których uczę firmy jak oszczędzać czas i pieniądze dzięki procedurom celnym. Prowadzę konsultacje z zakresu praktycznego stosowania prawa celnego, a także ciągle się uczę, by móc przekazywać wiedzę aktualną i rzetelną.

Jestem audytorką i trenerką z zakresu bezpieczeństwa łańcucha dostaw, prawa celnego i WSK. Ukończyłam Podyplomowe Studia Podatkowe w Szkole Głównej Handlowej oraz Zarządzanie logistyczne na Politechnice Rzeszowskiej. Posiadam Certyfikat kompetencji zawodowych w międzynarodowym transporcie rzeczy oraz wpis na Listę agentów celnych.

Zawodowo pomagam firmom produkcyjnym i logistycznym w znalezieniu sposobów na oszczędzanie, między innymi poprzez uzyskanie pozwoleń na stosowanie specjalnych procedur celnych, procedury uproszczonej oraz statusu upoważnionego przedsiębiorcy (AEO – Authorised Economic Operator).

Interesuję się logistyką, a w szczególności dystrybucją, transportem międzynarodowym oraz unijnym prawem celnym i podatkowym. Współpracuję z firmami produkcyjnymi. Pomagam eksporterom i importerom stawać się zaufanym partnerem w handlu zagranicznym.

Pomogę Ci stworzyć własny system uproszczeń celnych. Stań się zaufanym partnerem w handlu zagranicznym i zacznij oszczędzać

Moim największym osiągnięciem jest przygotowanie i wdrożenie systemu bezpieczeństwa łańcucha dostaw, który potwierdza gotowość przedsiębiorstwa do uzyskania statusu upoważnionego przedsiębiorcy (AEO). Status AEO przede wszystkim świadczy o tym, że firma jest wiarygodnym partnerem handlowym, nie tylko z punktu widzenia organów celnych, ale także innych przedsiębiorców.

AEO nadaje firmie również konkretne przywileje takie jak, np. mniejsza liczba kontroli dokumentów i kontroli fizycznych, kontrola poza kolejnością, szybszy i łatwiejszy dostęp do uproszczeń celnych, obniżenie kwoty referencyjnej zabezpieczenia generalnego, bezgotówkowe rozliczanie podatku VAT od importu w deklaracji VAT.

W ramach zarządzania Systemem Bezpieczeństwa Łańcucha Dostaw przeprowadziłam liczne szkolenia pracowników firm produkcyjnych, mające na celu podniesienie świadomości procesów celnych w przedsiębiorstwie.

Zapraszam na szkolenia z prawa celnego w międzynarodowym łańcuchu dostaw

Lubię dzielić się wiedzą, ponieważ wiem, że pełna świadomość procesów celnych w firmie poprawia współpracę między pracownikami, skraca czas dostawy towaru i zapewnia lepszą obsługę klienta. Przeprowadzam szkolenia pracowników z praktycznego zastosowania procedur celnych, prawidłowej taryfikacji i wykorzystania reguł pochodzenia towarów w zarządzaniu działalnością eksportową przedsiębiorstwa.

Chętnie podzielę się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem zawodowym.
Jeśli zechcesz, pomogę Twojej firmie stać się nowoczesnym przedsiębiorstwem, wykorzystującym w pełni możliwości uproszczeń wynikających z prawa celnego, generujących rzeczywiste oszczędności. 

Polecam stworzony przeze mnie, autorski program szkoleń wdrożeniowych z prawa celnego, przeznaczony zarówno dla nowych jak i rotujących pracowników Twojej Firmy

Składa się on z siedmiu szkoleń, które krok po kroku wprowadzą Cię i pomogą usystematyzować Twoją wiedzę z zakresu stosowania praca celnego w międzynarodowym obrocie towarowym unijnego przedsiębiorstwa, dostosowanych do rodzaju działalności jaką prowadzisz oraz kompetencji kluczowych dla łańcucha dostaw stanowisk w Twojej firmie.

Informacje na temat dostępnych w programie szkoleń z prawa celnego znajdziesz tutaj.

Dowiedz się więcej o moim doświadczeniu zawodowym